




| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.177 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 5.33 mm |
| Thickness | 3.43 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 30 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 1.5 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 15.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 1.3 V/µs |
| Input Bias Current | 4 pA |
| Max Supply Current | 2.8 mA |
| Nominal Supply Current | 2.6 mA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 750 µV |
| Voltage Gain | 116.47 dB |
| Number of Amplifiers | 4 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70 dB |
| Operating Supply Current | 2.6 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage Noise Density | 37 nV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 82 dB |
| Amplifier Type | CMOS Amplifier |
Stock: 423
Distributors
pcbx
Unit Price$2.54683
Ext.Price$2.54683
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.54683 | $2.54683 |
| 10 | $1.92787 | $19.27870 |
| 25 | $1.76457 | $44.11425 |
| 50 | $1.67150 | $83.57500 |
| 100 | $1.58333 | $158.33300 |
| 300 | $1.52275 | $456.82500 |
| 500 | $1.46450 | $732.25000 |
| 1000 | $1.39524 | $1395.24000 |
